WORDY wznawiają egzaminy na prawo jazdy!

Niektóre Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego pod wpływem presji postanowiły wznowić część egzaminów na prawko jazdy. Pierwsze z nich rozpoczną się 4 maja.

Ze względu na aktualną sytuację w Polsce i na świecie będą przeprowadzane egzaminy tylko w niektórych kategorii. Aktualnie są to: A,C, C+E oraz D. Kategoria B zostanie wznowiona w późniejszym terminie. Dlaczego?

Egzaminy z kategorii B stanowią zdecydowaną większość wszystkich testów na prawo jazdy. Obecnie ich organizacja jest praktycznie niemożliwa, biorąc pod uwagę obowiązujące obostrzenia, dlatego zostaną przywrócone w późniejszym terminie. Decyzję w tej sprawie dyrektorzy WORD-ów będą podejmowali we własnym zakresie, na bieżąco informując Zarząd Województwa Dolnośląskiego o swoich postanowieniach – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego. 

Samochody egzaminacyjne prawo jazdy kategoria B

Aktualnie wielu kandydatów na kierowców czeka na możliwość udziału w egzaminie na upragnione prawo jazdy. Kilkumiesięczna przerwa od jazd nie działa na pewno na ich korzyść.

Dyrektorzy ośrodków dokładnie sprawdzą, czy ich placówki są dobrze przygotowane pod względem zapewnienia bezpieczeństwa osobom egzaminowanym, osobom szkolonym, egzaminatorom oraz innym pracownikom WORD. Jeśli będą w stanie zagwarantować wszystkim odpowiednią ochronę, nie widzimy przeszkód do wznowienia egzaminów – podsumowuje Tymoteusz Myrda.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *