Tesla rozdaje prąd za darmo w Europie! Czy to błąd ich ładowarek?

Tesla posiada w Europie sieć swoich ładowarek do ładowania samochodów ich marki – tzw. Superchargery, za które ich użytkownicy nie muszą płacić – tak, wszyscy użytkownicy, nie tylko posiadacze Tesli. W niemczech na ładowarkach Supercharger v3 swoje samochody elektryczne mogą ładować za darmo posiadacze wszystkich elektryków ze złączem CCS. Czy to błąd?

Ładowanie Tesli Supercharger

Błąd ten, bądź celowe działanie odkrył jeden z niemieckich youtuberów motoryzacyjnych – nextmove. Pokazuje to, że w przyszłości wszyscy producenci aut elektrycznych mogą za darmo, bądź za opłatą udostępniać swoje ładowarki elektryczne na całym świecie, przez co będą one dosłownie w każdym miejscu na ziemi.

Wykluczy to problem braku energii na miejscach mniej zaludnionych. W Polsce superchargerów Tesli jest zaledwie 8, do tego kolejne 3 są w budowie. Posiadacze Tesli mogą oczywiście korzystać z ładowarek publicznych, jednak zazwyczaj są one płatne i mają mniejszą moc, przez co samochód ładuje się znacznie dłużej.

Mapa Superchargerów zaktualizowana. Polska bez zmian, Poznań jest i "ma  zostać" • SAMOCHODY ELEKTRYCZNE – www.elektrowoz.pl

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *